Co kupić ciężarnej

Pomysł na prezent dla ciężarnej – co kupić przyszłej mamie?

Narodziny nowego członka rodziny, to wielkie wydarzenie i wywrócenie dotychczasowego życia do góry nogami. Zanim rodzina na nowo ułoży rytm dnia, możesz pomóc młodej mamie, oferując praktyczny prezent. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy.

Prezent dla ciężarnej – mama też jest ważna

Kiedy idziesz w odwiedziny do domu, w którym pojawiło się dziecko, pamiętaj, aby zabrać ze sobą upominek. Nawet niewielki prezent, do którego będzie dołączona specjalna kartka z okazji narodzin dziecka, będzie mile widziany, podczas takiej pierwszej wizyty. Jednak nie zapominaj o jego mamie. Z pewnością sympatyczną niespodzianką będzie, jeśli również dla niej będziesz miał jakiś prezent. Najlepiej taki, który ułatwi funkcjonowanie w tych pierwszych tygodniach, kiedy to musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji i ułożyć na nowo życie rodzinne.

Możesz wybrać coś, co będzie przeznaczone wyłącznie dla mamy i jej przyjemności. W końcu, jeśli ona będzie szczęśliwa i wypoczęta, to szczęśliwe i spokojne będzie również dziecko. Dlatego wśród takich propozycji mogą się znaleźć m.in.:

  • aromatyczne świece, które pomogą się odprężyć,
  • zestaw kosmetyków do pielęgnacji ciała,
  • grawerowana biżuteria, nawiązująca do narodzin dziecka.

Jeśli szukasz prezentu praktycznego, możesz przygotować różne vouchery, chociażby:

  • na masaż, który pozwoli odpocząć i się zrelaksować,
  • na usługi firmy sprzątającej,
  • na jedzenie z dobrej restauracji.

Coś, z czego skorzysta przy dziecku?

Narodziny dziecka wiążą się z dużymi wydatkami, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza pociecha i młoda mama, musi skompletować całą wyprawkę. Jeśli jest to bliska Ci kobieta, zapytaj, co chciałaby otrzymać i co przyda jej się w opiece nad dzieckiem. Oczywiście, możesz, którąś z tych rzeczy kupić sam, jednak wówczas może się okazać, że już ją ma. Dlatego lepiej zapytać, aby kupić coś, czego nie ma i co faktycznie wykorzysta.

Wśród rzeczy, które mogą pomóc świeżo upieczonej mamie w opiece nad dzieckiem i trochę ją odciążyć, znajdziesz przykładowo:

  • chustę do noszenia dziecka,
  • elektroniczną nianię,
  • podgrzewacz do butelek,
  • pościel do łóżeczka.

Możesz połączyć jedno i drugie

Tak naprawdę wybierając się na powitanie nowego członka rodziny, możesz zadbać zarówno o małego człowieka, jak i jego mamę. Kupując poduszkę do karmienia, zapewnisz wygodę nie tylko podczas tej czynności, ale taka poduszka będzie mogła być wykorzystywana na wiele sposób, zarówno przez dziecko, jak i jego mamę.

Możesz zdecydować się na edukacyjną matę, na której dziecko będzie mogło się bezpiecznie bawić, a dla mamy na termiczny kubek z napisem pasującym do sytuacji, dzięki któremu zawsze będzie miała gorącą kawę. Ciekawym prezentem, który jednocześnie pozwoli zatrzymać te pierwsze, niezwykle ważne chwile, może być sesja zdjęciowa. Wykonana przez profesjonalistę pozwoli wydobyć piękno tych dni, a takie fotografie będą pamiątką na kolejne lata.

Bez względu na to, jaki prezent wybierzesz i czy będzie to coś, z czego skorzysta dziecko, jego mama czy obydwoje, ważne jest, abyś kupował produkty wysokiej jakości. Jeśli mają to być kosmetyki, niech posiadają odpowiednie atesty, a te dla dziecka, powinny być bezpieczne od pierwszych dni życia.

Artykuł sponsorowany