Chanel Chance który najładniejszy

Chanel Chance – który zapach najładniejszy?

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kultowej marki perfum Chanel. Dzisiaj porozmawiamy o linii Chanel Chance, która 20 lat temu weszła z przytupem na rynek perfumeryjny. Perfumy stworzone przez dwóch mężczyzn – zapach Jacques`a Polge i flakon Jacques`a Helleu. Perfumy Chanel Chance są o młodości, pełnej świeżości i i energii życia. Pierwsza edycja zapachu doczekała się kilku kontynuacji i dużo klientek zastanawia się, którą „szansę” wybrać. Dzisiaj trochę więcej o różnicach w perfumach Chanel Chance!

Chanel Chance – pierwsza edycja 2003

Chancel Chance jako woda toaletowa z 2003 roku to kompozycja kwiatowo-szyprowa, która jako pierwsza weszła na rynek w okrąglej buteleczce od Chanel, a nie prostokątnej jak wszystkie poprzednie zapachy marki. Zapach mocno kwiatowy, w którym dominuje jaśmin. Oprócz kwiatowych akcentów bardzo wyróżniają się akordy paczuli, czyli korzenno-ziemistej mieszanki o orientalnym zapachu. Trochę tajemniczości dodaje wanilia i pikantny pieprz. W 2005 roku zadebiutowała woda perfumowana Chanel Chance, bardziej intensywna i trwała. 

Nuty zapachowe perfum:

Nuty głowy: hiacynt, pieprz

Nuty serca: jaśmin, irys

Nuty bazy: bursztyn, paczula, piżmo, wanilia

Chanel Chance który najładniejszy

Źródło: https://www.notino.pl/chanel/chance-woda-toaletowa-dla-kobiet/

Zarówno woda toaletowa, jak i woda perfumowana Chanel Chance idealnie nadają się jako perfumy na co dzień lub na wyjątkowe okazje. Są subtelne, delikatne i bardzo kobiece!

Chanel Chance Eau Fraîche – świeży zapach z 2007

Perfumy Chanel Chance Eau Fraiche to odświeżona kontynuacja wydanego 4 lata wcześniej Chanel, która również odniosła sukces i zakochała w sobie miliony kobiet. Oprócz kobiecego jaśminu, dominują w nim świeże cytrusy i hiacynty, a także intensywne drzewne akordy. Kompozycja naprawdę żywa, a zarazem elegancka. Idealnie pasują do noszenia na co dzień i nie wymagają odświeżenia, gdyż są dosyć trwałe. Jeśli lubisz świeże zapachy, które przeplatują się z drzewnymi i kwiatowymi akordami, Eau Fraiche jest zdecydowanie dla Ciebie!

Nuty zapachowe perfum:

Nuty głowy: cytryna, piżmo
Nuty serca: hiacynt, jaśmin
Nuty bazy: bursztyn, drzewo, wetiweria

Chanel Chance który najładniejszy

Źródło: https://www.notino.pl/chanel/chance-eau-fraiche-woda-toaletowa-dla-kobiet/

Chanel Chance Eau Tendre – kwiatowo-owocowa kompozycja z 2010

Kolejną osłoną Chanel Chance była woda toaletowa Eau Tendre z 2010 roku, która weszła jako romantyczna kontynuacja „szansy”. Kwiatowo-owocowe perfumy Chance Eau Tendre od razu zachwyciły miłośniczek Chanel. Podstawą zapachu wciąż pozostaje jaśmin, a jego kwiatowym dodatkiem jest hiacynt oraz irys. Kwiatowa kompozycja jest uzupełniona nutami grejpfruta i pigwy. Elementem uzupełniającym jest cedr, który nadaje mieszance lekkiego drzewnego zapachu. Chanel Chance Eau Tendre  jest zdecydowanie słodszy niż jego poprzednik, choć nadal pozostaje dość świeży i delikatny. Zapachu zdecydowanie do noszenia zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. 

Nuty zapachowe perfum:

Nuty głowy: nuty owocowe
Nuty serca: hiacynt, jaśmin, irys
Nuty bazy: bursztyn, cedr, piżmo

Chanel Chance który najładniejszy

Źródło: https://www.notino.pl/chanel/chance-eau-tendre-woda-perfumowana-dla-kobiet/

Zapach doczekał się także wersji wody perfumowanej Chance Eau Tendre Eau de Parfum, w której dominują nuty róży. Jest bardziej intensywna i trwała. 

Chanel Chance Eau Vive – nuty kwiatowo-drzewne z 2015 

Chanel Chance Eau Vive to zapach stworzony przez Oliviera Polge’a, syna słynnego twórcy Chanel Chance. Różni się od swoich poprzednich wersji mocną nutą cytrusów w połączeniu z akordami drzewnymi i kwiatowymi. Nie zdradzono wciąż podstawy perfum, czyli słynnego jaśminu, ale dodano do niego białe piżmo, często pojawiający się w Chance cedr i głównych bohaterów – czerwoną pomarańczę, grejpfrut i cytrusy. Zdecydowanie mocno cytrusowa mieszanka, w której czuć także nuty drzewne i kwiatowe. Dla kobiet, które kochają świeże perfumy, polecamy Chanel Chance Eau Vive!

Nuty zapachowe perfum:

Nuty głowy: cytrusy, czerwona pomarańcza
Nuty serca: jaśmin, białe piżmo
Nuty bazy: cedr, irys, wetiweria

Chanel Chance który najładniejszy

Źródło: https://www.notino.pl/chanel/chance-eau-vive-woda-toaletowa-dla-kobiet/

Który zapach Chanel Chance jest najładniejszy?

Każda z kompozycji Chanel Chance jest wyjątkowa i ma swój zmysłowy zapach. Wybierając perfumy dla siebie, sprawdź, które nuty będą dla Ciebie: bardziej świeże czy słodkie kompozycje. Jeśli lubisz kwiatowe perfumy, sprawdź pierwszą edycję Chanel Chance. Jeśli wolisz świeże cytrusowe zapachy, zwróć uwagę na Eau Fraiche i  Eau Vive. Bardziej owocowa kompozycja pojawia się w Eau Tendre. Jeśli masz w pobliżu perfumerię, obowiązkowo sprawdź zapachy Chanel Chance. 

Jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie?

Zdecyduj się, jakie nuty zapachowe cenisz w perfumach, czy wolisz słodkie zapachy, świeże, szyprowe czy drzewne. Sprawdź w internecie nuty zapachowe perfum, które Cię interesują, i porównaj je do tych, które nosisz. Jeśli masz możliwość przetestowania perfum stacjonarnie, to zdecydowanie polecamy to rozwiązanie! Oprócz zapachu, sprawdzisz, jak reagujesz na niego, czy odpowiednio pachnie on na Twojej skórze. 

Spodobał Ci się zestaw? Sprawdź także nasz ranking perfum Si!